דיני עבודה -חוק שעות עבודה ומנוחה

 

 

 

מהו חוק שעות עבודה ומנוחה

מהן שעות העבודה אשר מגדיר החוק

חוק שעות עבודה ומנוחה בא להסדיר את יחסי העבודה בין מעביד לעובד ע"י הגדרת  שעות העבודה ולעומת שעות המנוחה בכל יום עבודה ובכל שבוע עבודה, ע"י יצירת אבחנה ברורה וע"י הגדרת זמני מנוחה והפסקות

1/170

ע"פ חוק, משך יום עבודה תיקני אמור להימשך בן שמונה לתשע שעות. בעבודות לילה ובימים שלפני המנוחה השבועית ולפני יום חג, אמור להימשך יום העבודה שבע שעות בלבד, זאת במידה ולא נחתם הסכם אחר בין המעביד לעובד. תקנות החוק הללו יכולות להשתנות באישור שר העבודה, אך בכל מקרה, יום עבודה לא יעלה על 10 שעות ושבוע עבודה לא יעלה על 45 שעות עבודה

שעות מנוחה שבועיות

 על פי דין, לפחות 36 שעות רצופות בשבוע מיועדות למנוחה השבועית של העובד, הן יכולות להיות בימי שבת, שישי או ראשון, זאת על פי דתו של העובד. בסוגי עבודות מסויימים ישנה אפשרות להחליף את ימי המנוחה, או להמעיט בשעות, אך לא פחות מ 25 שעות יישארו למנוחה. על פי דין, אסור בתכיל האיסור, לחייב אדם לעבוד ביום המנוחה הקבוע כל פי דתו,.

חל איסור לפתוח בתי מלאכה, מפעלים וחנויות ביום המנוחה (בשבת), ולדרוש מעובדים לעבוד ביום זה. איסור זה, מטבע הדברים, אינו חל על מי שאינו יהודי וברשות המקומית רבע מכלל התושבים אינם יהודים.

שעות נוספות והתשלום בגין שעות נוספות

החוק אינו מתיר העסקת עובד יותר מ- 12 שעות רצופות ביום אחד. עובד יכול להישאר לא יותר מ- 4 שעות נוספות ליום עבודה, אך לא יותר מ 12 שעות נוספות בסך הכל בשבוע עבודה אחד. עובדי מפעל יכולים לעבוד לא יותר מ- 15 שעות נוספות שבועיות. על שעות נוספות קיימת הזכות לקבת תשלום נוסף.

בעבור שעתיים הנוספות הראשונות זכאי העובד לקבע תוספת של בסך הכל תשלום בסך 125% משכרו בעבור שעת עבודה רגילה. לדוגמה, אם אדם מרוויח 40 ₪ לשעה הוא יקבל 50 ₪ על השעתיים הראשונות הנוספות.

החל מהשעה השלישית הנוספת, יקבל העובד תשלום בסך של  150%משכרו בעבור שעת עבודה רגילה, קרי, אם הוא מרוויח 40 ₪ לשעה, הוא יקבל 60 ₪ לאחר שעתיים נוספות.

ביום המנוחה זכאי העובד לקבל תשלום בסך של של 175% משכרו בעבור שעת עבודה רגילה, בעבור השעתיים הראשונות ו - 200% על כל שעה נוספת.

הפסקות

ביום עבודה בן שש שעות ומעלה, העבודה תופסק לצורכי מנוחה וסעודה לשלושת רבעי שעה. במשך חצי שעה תתקיים הפסקה רצופה, במהלכה רשאי העובד לצאת ממקום העובדה לצרכיו האישיים. לא ניתן לקחת הפסקה ליותר משלוש שעות.
תיקון לחוק משנת 2009 קובע כי העובד זכאי, במהלך כל יום עבודתו, לקחת הפסקה לצורך שימוש בחדר שירותים לפי רצונו וצרכיו.

בין יום עבודה אחד למשנהו תתקיים הפסקה של שמונה שעות לפחות.

ניהול פנקס שעות עבודה

המעביד חייב לנהל פנקס בו מפורטות שעות העבודה, שעות המנוחה השבועית, שעות נוספות, גמול על שעות נוספות וגמול על עבודה במנוחה השבועית.

חשוב להדגיש, כי חוק זה אינו חל על: שוטרים במשטרת ישראל ועובדי שירות בתי הסוהר, עובדי מדינה שתפקידם מחייב לעבוד מחוץ לשעות הרגילות, עובדי דיג ויורדי ים, אנשי צוות אוויר, עובדי הנהלה ועובדים שאינם תחת פיקוח של שעות העבודה והמנוחה, כמו אנשים שעובדים מהבית

לקבלת שירות מקצועי ואמין, ולקבלת חוות דעת לגביי זכאות כעובד\ת, ניתן לפנות אל עו"ד סאיק בכל עניין

ניתן ליצור קשר

חזרה לעמוד הראשי, לחץ

1/140
1/485
1/170
1/461
1/140
1/140

 mari graphics & design :עיצוב אתרים וגרפיקה: מרינה שידלצקי: 050-726-3017  | בפייסבוק

 רחוב השושנה 25, מבשרת ציון | רחוב ברקוביץ' 4, תל אביב 

טלפון: 03-5333634 ; 02-5333634 | פקס:  02-5346374 |  | saikdaniel@gmail.com :מייל

1/62

© 2023 by Lawyer & Lawyer.Proudly created with Wix.com

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean